Enyészet hava, az elmúlás, elengedés időszaka… ahogyan a fák is elengedik leveleiket, úgy ez az időszak a leginkább alkalmas arra az évben, hogy vesztességeinkkel és magával az elmúlással is szembenézzünk. Fejes Szonja előadása a kapcsolódó sámántechnikákra világít rá, amelyek közül te is jó néhányat az életedbe építhetsz.
A sámánok szoros kapcsolatban állnak a szellemvilággal és a túlvilággal. A beavatásuk lényege a halállal való találkozás, meg kell tanulniuk biztonsággal mozogni a láthatatlan világban is. A sámán egyik legfontosabb feladata volt a történelem során, hogy segítse a halott szellemét a túlvilágra való áttérés során, és később is fel tudja venni a kapcsolatot a holtak szellemeivel.
Hogyan írják le a különböző sámáni hagyományokban a másvilágot? Mi vár ott ránk, milyen utat kell a szellemnek bejárnia? Mit jelent és hogyan zajlik a szellemkunyhó, a szellemkenu, illetve a szellem behívás szertartása?
Szó esik különböző sámáni tradíciókról, különös tekintettel a saját ősi hagyományainkra, amelyet a rábaközi tudók mentettek át a régmúltból, és amelyet Máté Imre foglalt össze Yotengrit című művében.
Innen származik az alábbi gyönyörű idézet is:
„A halál nem büntetés vétkekért,
a halál az Örök Út egyik állomása,
Istenlétünk álruhás útjáról visszatérés
Istenlétünk ragyogó meztelenségébe.
A halálnak értelme van,
épp oly értelme és értéke,
mint a születésnek.
Aki születés és halál értelmét megérti,
megtalálta önmagában Istent.
Ez a megváltás.”
Gyere, tarts velünk Fejes Szonja sámán-programján a november 20.-i Új Körön!