Fejes Szonja: Árnyékénünk megismerése és integrálása – árnyékmunka a sámáni módszerek segítségével
Az előadás során szó esik az árnyék sámáni szemléletű és pszichológiai megközelítéséről, illetve módszerekről, amelyek segítenek megismerni és integrálni árnyékénünket. Utána egy szertartásos sámándobos utazás ad lehetőséget az árnyékainkkal való találkozásra.
Mire számíthatsz?
Az árnyék a kitagadott, gyógyulatlan részeinkből áll, amelyeket lenyomunk a tudattalan birodalmába, hogy elrejtsük önmagunk és mások elől. Az árnyék fogalma a világ szinte minden ősi kultúrájában megjelent, mítoszok, szimbolikus történetek szólnak a vele való szembenézésről. Az analitikus pszichológiába fogalomtárába Carl G. Jung emelte be a fogalmát, aki felismerte, hogy az árnyék integrálásával szabadulhatunk meg attól, hogy tudattalanból érkező láthatatlan befolyások húzzanak-vonjanak. Személyiségünk elfojtott vonatkozásai ugyanis lesben állnak a tudattalan sötétjében, és alakítják a sorsunkat.
Az árnyékintegráció során bevilágítunk elménk sötét barlangjaiba, hogy rábukkanjunk az ott rejtőző kincsre. Az árnyék ugyanis nem gonosz vagy rossz, egyszerűen önmagunk azon része, amely nem fér bele az ego által kialakított képünkbe. Legtöbbször azért tagadtuk meg, hogy megfeleljünk mások, a társadalom elvárásainak. Az árnyék integrálása nélkül azonban az elme megosztott, töredezett, legtöbbször pont azt tagadjuk meg, ami egyedi és különleges bennünk. Jung szerint „az árnyék kilencven százaléka színtiszta arany”, ha transzformáljuk erejét, akkor az addig kiaknázatlan energia kreatív erőművünkké válhat.
A sámáni technikák különösen alkalmasak arra, hogy segítségükkel betekintsünk a tudattalanunk mélyére, a tudatosság fényébe hozzuk árnyékainkat, és az integráció folytán megteremtsük lényünk egységét.
Előadás:
– Mi az árnyék, hogyan teremtjük meg
– Az árnyék mechanizmusa: a kivetítés
– Az árnyék típusai (egyéni és kollektív árnyék, az egyéni árnyék fajtái)
– Álom és árnyék
– Művészet és árnyék
– Sámáni módszerek az árnyék integrációjára (lélekutazás, lélekrész visszahívás stb.)
– Saját tapasztalatok a sámáni technikákkal végzett saját árnyékmunka folyamatáról és eredményeiről
Gyakorlat:
– Módszerek ismertetése (kérdések, vizualizációk, meditációk) az árnyék felismeréséhez és átalakításához, amelyek otthon is végezhetők
– Egy szertartásos sámándobos utazás, amelynek témája az árnyékainkkal való találkozás
A kurzus elvégzése után képes leszel:
Az árnyékintegráció egy folyamat, amelyet a közös munkát követően a bemutatott gyakorlatok segítségével otthon is folytathatsz. Az árnyékmunka jótékony hatásai:
– megnövekedett energiaszint – visszanyerjük azt az energiát, amelyet korábban az árnyék elnyomására fordítottunk,
– több szeretet önmagunk és mások irányába,
– spirituális fejlődés,
– hatékonyabb önmegvalósítás,
– megnövekedett kreativitás,
– a fizikai egészség növelése.
Szükséges eszközök:
A szertartáshoz közösen oltárt építünk, ehhez javasolt:
– levegő elemhez: füstölő (pl. fehér zsálya, palo santo),
– föld elemhez: föld egy tálkában, cserepes növény, termések, kristály,
– tűz elemhez: gyertya, mécses,
– víz elemhez: víz egy kis tálkában.
Anyagok:
- a 3 órás workshop anyaga örökre, plusz egy hangfelvétel a meditációval
- 40 oldalas jegyzet
Fejes Szonjáról
„Gyerekkorom óta rajongok a természetért, az állatokért, a történetekért és a táncért. Emellett leginkább a lélek titkai érdekelnek, ezért sok önismereti és önsegítő módszert tanultam. A sámáni út 2018-ban robbant be az életembe, amikor részt vettem életem első sámáni lélekutazásán. Olyan meghatározó élmény volt, hogy elkezdtem jobban beleásni magamat a sámánizmusba. Kiderült, hogy ez az út magában foglal szinte mindent, ami lelkesít: a természetközeliséget, a zenélést, a táncot, a gyógyítást, a szellemvilággal való kapcsolatot. Ezt követően workshopokon, tanfolyamokon tanultam olyanoktól, akiket hagyományos, törzsi sámánok vezettek be ezen technikák alkalmazásába. Jelenleg Majercsik János Oguz vezetésével járom az ősök ösvényét egy két éves képzés keretében, illetve elvégeztem egy hangszeres relaxáció vezető képzést, amely során a lélekutazások tartásának rejtelmeibe is bepillantást nyertem. Egy éve tartok lélekutazásokat, erre az Új Kör is többször alkalmat adott, májusban közel 80 embernek vezethettem lélekutazást a szabadban.
Másik nagy szerelmem a mozgás, 17 évig hastáncoltam, ebből 10 évet tanítottam, valamint 15 éve jógázom, jelenleg a jógaoktatói képzést végzem. A sámán transztáncok, a Vinyasa Flow jóga és a törzsi hastánc ötvözésével épp saját mozgás- és lélekműhelyem megvalósításán dolgozom.”
Értékelések
Még nincsenek értékelések.